Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Wychowawca | 8 marca 2022

W Roku Rodziny „Amoris laetitia” zapraszamy na

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Rozpocznie się on w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Każdego dnia odmówimy litanię do Świętej Rodziny oraz modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz rozważymy fragment adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka.

Naszą modlitwą chcemy w nim objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną. Będziemy się modlić za młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy. Chcemy polecać Panu Bogu bardzo konkretne sprawy, dlatego będziemy się też modlić o sprawiedliwość społeczną, przejawiającą się w zwiększeniu wsparcia finansowego dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia to też zaproszenie do czynnego włączenia się w działania pro-life, na miarę naszych możliwości. To okazja, by siebie samych zapytać, czy pomogliśmy innym rodzicom pokochać ich dzieci. Co zrobiliśmy, kiedy w ich oczach widzieliśmy strach? Czy byliśmy oparciem dla swojej koleżanki, znajomej z pracy, sąsiadki, która została matką, choć tego nie planowała? Czy byliśmy życzliwi dla rodzin wielodzietnych? Czy zaoferowaliśmy choćby najmniejsze wsparcie organizacyjne lub finansowe rodzicom, którzy wychowują dziecko z niepełnosprawnością, bo nawet ta najmniejsza pomoc jest lepsza od największego współczucia? Deklaracja: „Nigdy nie dokonam aborcji” to za mało. Naszym zadaniem jest pomóc wszystkim rodzicom w przyjęciu ich dziecka takim, jakie jest. Nawet jeśli z ludzkiego punktu widzenia wydaje nam się, że poczęło się nie w porę.

Zachęcamy, aby zaprosić do wspólnej modlitwy członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”; w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć EWANGELIĘ ŻYCIA.

Do modlitewnej inicjatywy można się zapisać na stronie https://pro-life.pl/zazyciem/ oraz telefonicznie pod numerem 12 311 02 60. Broszurę ze wszystkimi modlitwami można pobrać ze strony internetowej. Można ją również bezpłatnie zamówić telefonicznie, w formie drukowanej.

Rozważania, napisane przez o. Krzysztofa Niewiadomskiego OFMCap, otrzymały imprimatur.

Muzykę do Litanii do Świętej Rodziny skomponował, w styczniu tego roku, Piotr Pałka, a pierwsze wykonanie Litanii – Chóru Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się!” pod batutą Marka Kluzy – usłyszą Państwo w nagraniach rozważań Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, które będą umieszczone na ww. stronie internetowej oraz na kanale YouTube – www.youtube.com/PSOZC. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dzieła!

PSOŻC/oprac.MK

fot. federico-plevak/unsplash.com