Rozdarte serca

Avatar photo Magdalena Guziak - Nowak Autor | 28 grudnia 2020

Spór o aborcję to społeczna manipulacja sloganami, za którymi nie stoją ani fakty medyczne, ani zdrowy rozsądek. Co odpowiedzieć, gdy frazesami posługują się nasi uczniowie?

Od dawna prowadzę spotkania dla młodzieży – teraz w formie webinarów – podczas których opowiadam o zagadnieniach związanych z początkiem życia człowieka. Wsłuchując się w głos nastolatków, słyszę w nim niezgodę na niesprawiedliwość, próbę współodczuwania, troskę o słabszych. Nierzadko myślą, że tym właśnie jest aborcja. Czy mają prawo tak myśleć? Jeśli nie spotkali osoby, która by z nimi spokojnie i rzeczowo porozmawiała, owszem, mogą tak właśnie myśleć.

W rozmowach z młodzieżą potrzeba sięgać po prawdę i miłość. Po prawdę – bo ocali nas rozmowa o faktach, konkretne argumenty. I po miłość – bo wiele zależy od tego, w jaki sposób tę prawdę przekażemy. Można powiedzieć prawdę i nią zabić. A można i w taki sposób, że druga osoba poczuje się uszanowana.

Pamiętajmy, że nasza młodzież – ale i pewnie wielu z nas! – ma rozdarte serca. To boli, gdy ważna dla nas osoba: członek rodziny, przyjaciel, autorytet w innych sprawach, stanął po drugiej stronie sporu o aborcję. Tym bardziej potrzebna jest rzeczowa i pełna miłości rozmowa.

Jak można odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania?

Ta treść jest zablokowana

Wykup prenumeratę z dostępem do wersji elektronicznej.

Magdalena Guziak-Nowak

Zachęcamy do zorganizowania webinaru dla uczniów. Można dołączyć do gotowego wydarzenia lub umówić lekcję tylko dla uczniów z konkretnej szkoły. Informacje: www.pro-life.pl/webinary.

fot. Oliwia Smoleńska „Dopasuj puzel”